Οι άνθρωποι του Ολυμπιακού είναι εξοργισμένοι με την διαιτησία των κυρίων Παπαπέτρου και Γκορτσίλα που «κατέστρεψαν» το ματς στο Πανθεσσαλικό!

Οι Παπαπέτρου και Γκορτσίλας κατάφεραν να εκτροχιάσουν με την άθλια διαιτησία τους τον αγώνα μεταξύ Βόλου και Ολυμπιακού.

Ακύρωσαν πεντακάθαρο γκολ του Μασούρα, ο οποίος θα έγραφε το 2-3 στο 61ο λεπτό του αγώνα. Χρειάστηκε για μια ξεκάθαρη περίπτωση γκολ, να περάσουν τέσσερα λεπτά, να επιστρατευθούν λάθος γραμμές οφσάιντ και να φωνάξουν τον διαιτητή να το δει μετά, γεγονός που δεν προβλέπεται από τον κανονισμό. Πρωτοφανής αηδία των… «εξυγιαντών».

Πέρα από τα εγκληματικά λάθη του Παπαπέτρου, εξίσου απαράδεκτη διαιτησία είχαμε και από τον Γκορτσίλα στο VAR. Αυτός ήταν μάλιστα ο υπεύθυνος για την… «αλφαδιά» με τις στραβές γραμμές του οσφάιντ στο καθαρό γκολ του Ολυμπιακού.

Το «χειρουργείο» του Πανθεσσαλικού θα μείνει αξέχαστο για πολλά χρόνια στη μνήμη μας.