Άρης-ΠΑΟΚ: Ο Τόλης Τερζής μετά το ματς διαμαρτυρήθηκε έντονα για τη διαιτησία όντας έξω φρενών με το πέναλτι της ισοφάρισης.

Στον Άρη επικρατεί οργή για τη διαιτησία του Μοχάμεντ Αλ-Χακίμ και ο Τόλης Τερζής ήταν ιδιαίτερα καυστικός.

Ο Ιρακινός ρέφερι κλήθηκε στο VAR να δει τη μονομαχία του Μπράμπετς με τον Σβαμπ κι έκριεν ότι υπήρχε παράβαση. Έτσι, έδωσε το πέναλτι και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 1-1.

Τι είπε ο Μεντιλίμπαρ στους παίκτες του πριν την ΑΕΚ!

Ο τεχνικός του Άρη Τόλης Τερζής μετά την αναμέτρηση δεν έκρυψε τα παράπονά του για τις αποφάσεις του Αλ-Χακίμ και υποστήριξε ότι δεν υπήρξε καμία παράβαση.

Αναλυτικά όσα είπε ο Τερζής:

«Το αποτέλεσμα είναι μαγική εικόνα. Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι κι αν είχαμε λίγη τύχη το σκορ θα ήταν 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και δίχως να δεχθούμε φάση από τον αντίπαλο δεχθήκαμε δύο γκολ.

Επειδή είδα στα αποδυτήρια τη φάση του πέναλτι, δεν υπάρχει καν επαφή, πολύ περισσότερο πέναλτι. Ο Μπράμπετς δεν ακουμπάει τον επιθετικό του ΠΑΟΚ κι έτσι μπήκανε στο παιχνίδι οι αντίπαλοι, από ένα ανύπαρκτο πέναλτι. Αλλά εμείς θα έπρεπε να είχαμε τελειώσει το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Μας αδικεί το σκορ και το αποτέλεσμα»