Το Μάο Μάο δεν βγήκε τυχαία. Μάλλον ο Μελισσανίδης ήξερε τι οπαδούς έχει η ομάδα του. Σήμερα στον 4ο αγώνα στη σειρά Χάντμπολ οι οπαδοί της ΑΕΚ για άλλη μία φορά έδειξαν το ήθος τους και δεν άντεξαν τον διασυρμό και είπαν αν διακόψουν τουλάχιστον προσωρινά τον αγώνα.

Στο 23ο λεπτό και ενώ η ομάδα μας έκανε πάρτι με 19-26 οι οπαδοί της ΑΕΚ είπαν να κάνουν τα δικά τους. Αντικείμενα βροχή, «ντου» στον αγωνιστικό χώρο και πολλά άλλα που μόνο υγιεί αθλητισμό δεν πρεσβέβουν έφεραν μία «προσωρινή» διακοπή στην «ζούγκλα» του ΟΑΚΑ.

Μάλιστα η διακοπή προήλθε από μερίδα οπαδών της ΑΕΚ οι οποίοι κινήθηκαν απειλητικά προς τον Δημήτρη Τζηρά, λίγο μετά το τάιμ άουτ που κάλεσε ο Γιώργος Ζαραβίνας.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (68-65): Ήττα στο φινάλε σε ματς… θρίλερ για τις «ερυθρόλευκες»

Φανταστείτε το πόσο κόμπλεξ διαθέτουν, έριξαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο μέχρι και καπνογόνο θέλοντας φυσικά να προκαλέσουν την αποστολή του Ολυμπιακού.

Πλέον για να συνεχιστεί το ματς, πρέπει να εκκενωθεί όλο το γήπεδο μέσα στα επόμενα δεκαπέντε λεπτά, αλλιώς ο Ολυμπιακός θα πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 10-0.