Κόντρα σε μια πολύ εχθρική διαιτησία, ο Ολυμπιακός δε μπόρεσε να πάρει το αποτέλεσμα που άξιζε και ηττήθηκε με 1-0 στη Ρόδο από τον Διαγόρα.

Ο Ολυμπιακός Β’ δεν τα κατάφερε στη Ρόδο, καθώς εκτός από τον Διαγόρα, είχε να αντιμετωπίσει και… μια εχθρική διαιτησία, που δεν το άφησε στο τέλος να πανηγυρίσει.

Οι παίκτες του Θρύλου πήραν τον προβάδισμα στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης, μετα από εκτέλεση κόρνερ και… η διαιτητική ομάδα της αναμέτρησης, ανακάλυψε την.. επανάληψη σε κόρνερ, μοναδικό σκοπό να μη μπορέσει να πανηγυρίσει ο Θρύλος και να πάρει το προβάδισμα στην αναμέτρηση.

Premier League:Το επίτευγμα της Νότιγχαμ

Αυτά τα… διαιτητικά όργια, δεν μπόρεσε να αφήσει ασχολίαστα, ο Αντιπρόεδρος της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ, Κώστας Καραπαπάς, που ανέφερε πως:

«Η κοπριά και οι αλήτες. Γκολ η Β’ ομάδα του Ολυμπιακού από κόρνερ στο 81′ στο Διαγόρας – Ολυμπιακός, κανονικό γκολ, και τι ανακάλυψαν λέτε; ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΣΕ ΚΟΡΝΕΡ! Σιχάματα!