Έφυγε με την ήττα από την Πάτρα ο Ολυμπιακός Κ23 με 1-0, στην αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Έφυγε με την ήττα από την Πάτρα ο Ολυμπιακός Κ23 με 1-0, στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «ερυθρόλευκοι» παρά το γεγονός πως στο δεύτερο ημίχρονο ιδιαίτερα δεν απειλήθηκαν καθόλου και είχαν την κατοχή της μπάλας, δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς.

Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για τον Ολυμπιακό, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μπαγκαλιάνη μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε στο 4′ ο Αλιμπέ και κατάφερε ο Παπαδούδης να κρατήσει ανέπαφη την εστία του. Λίγο αργότερα όμως έγινε το 1-0 για την Παναχαϊκή, όταν ο Ζέκοφ εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπάρετ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδούδη.

Συγκλονιστική στιγμή με Τζολάκη και μικρό Γιαννάκη! (video)

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στη συνέχεια, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο. Είχαν την μπάλα στα πόδια τους, αλλά ήταν λίγες οι φορές που κατάφεραν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία. Μία απ’ αυτές ήταν στο 49′, σε σουτ του Μαρίνου έξω από την περιοχή, χωρίς όμως τον επιθυμητό στόχο.

Παναχαϊκή (Ι. Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Ζαμόρα, Προύντζος, Τραορέ, Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ, Ντε Ολιβέιρα, Αλίμπε, Χριστόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ23 (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Λάιντνερ, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Παπακανέλλος, Κουτσίδης, Μαρίνος, Χ. Κωστούλας, Μουζακίτης, Αργυρίου.