Αυτά είπε ο Ανέστης Δαλακούρας, μετά τη νέα νίκη που πέτυχε ο Ολυμπιακός.

Ολυμπιακός: Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς επί της Κηφισιάς, σε διάστημα μιας εβδομάδας, πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών των Πειραιωτών.

Μετά τους διπλούς αγώνες και την επίτευξη της πρόκρισης στην ημιτελική φάση του League Cup, σε βάρος της ομάδας των βορείων προαστίων, ο Θρύλος ήταν νικητής και στη αναμέτρηση, για την 7η αγωνιστική της Volley League, που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη».

MVP του πρωταθλήματος ο Τζούριτς: «Εδώ που ξεκίνησα, εδώ θα τελειώσω!»

Η ομάδα του Αλμπέρτο Τζουλιάνι έφτασε μέσα σε 73 λεπτά και εύκολα, με 3-0 σετ (25-21, 25-19, 25-18), στην τελική επικράτηση, αγωνιζόμενη με συγκέντρωση και σοβαρότητα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Πρώτος σκόρερ κόντρα στην Κηφισιά αναδείχθηκε ο Στερν, με 23 πόντους και το εξαιρετικό 65% στην επίθεση, που προήλθε από 17/26 επιθέσεις, ενώ μέτρησε και πέντε άσσους, με ένα μπλοκ. Τον Σλοβένο διαγώνιο ακολούθησε ως διψήφιος ο Ανέστης Δαλακούρας, με 10 πόντους (10/17 επιθέσεις).

Δείτε τα όσα είπε ο Ανέστης Δαλακούρας:

«Πολύ σημαντική νίκη. Είμαστε Ολυμπιακός και πάνω από όλα, πρέπει να νικάμε! Είμαστε στην κορυφή της βαθμολογίας, θέλουμε να το συνεχίσουμε αυτό. Παίξαμε πολύ καλά σήμερα, ο προπονητής μας είχε την ευκαιρία να ξεκουράσει και κάποιους παίκτες, έχουμε πολύ δύσκολη συνέχεια, σε Ελλάδα και Ευρώπη. Εγώ, όποτε αγωνίζομαι, θέλω να δίνω το 100% μου».