Είναι πολύ σημαντικό οι «ερυθρόλευκοι» να έχουν απόλυτη συγκέντρωση από τα πρώτα λεπτά της ρεβάνς με την Ντιναμό.

Στο ματς με τη Λαμία γκολ στο δεκάλεπτο, στα ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και με την ΑΕΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πρώτο πεντάλεπτο. Αυτό είναι κάτι που έχει προβληματίσει τον Πέδρο Μαρτίνς. Και το έχει επισημάνει στους παίκτες του. Να έχουν απόλυτη συγκέντρωση από το πρώτο λεπτό στη ρεβάνς της Ουκρανίας.

Σίγουρα, το αποτέλεσμα του πρώτου ματς (σ.σ.: ισοπαλία 2-2 στον Πειραιά) είναι ευνοϊκό για την Ντιναμό υπό την έννοια ότι προκρίνεται και με «λευκή» ισοπαλία. Αλλά το θέμα είναι πώς οι «ερυθρόλευκοι» θα πρέπει να ελέγξουν το ματς από την αρχή. Να μην αιφνιδιαστούν από την ομάδα του Κιέβου στο «Ολιμπίνσκι».

Ολυμπιακός: Στην Ελβετία τα «λιοντάρια» με φόντο την κούπα

Διότι έχει μεγάλη σημασία να μην βρεθεί ο Ολυμπιακός σε δύσκολη θέση στο ματς. Το ιδανικό θα είναι να σκοράρει πρώτος και να μεταφέρει την πίεση στην ομάδα του Χάτσκεβιτς. Αυτό έχει σημασία πρωτίστως κι όλα τα άλλα θα έρθουν μέσα στην πορεία και ανάλογα με την τροπή που θα έχει το ματς.