Οι ερυθρόλευκοι Κ19 έφυγαν με το «διπλό» από τη Λάρισα, με σκόρερ τους Μαρίνο και Φέκκα.

Ο Ολυμπιακός αγωνιζόταν στο Αλκαζάρ, επί της ΑΕΛ για την Κ19, με την ομάδα μας να αποδρά με το 2-0. Έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και με άνεση έφτασε στην τελική νίκη, δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα.

Τα τέρματα μπήκαν μάλιστα στο πρώτο 20λεπτο, καθαρίζοντας ουσιαστικά το ματς. Έβαλε τις βάσεις ο Θρύλος και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε το τρίποντο.

Με την συμπλήρωση των πρώτων 10 λεπτών, ο Μαρίνος έκανε το 0-1, με τον Φέκκα στο 19’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Το σύνολο του Πέρες κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, έχοντας παράλληλα κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ.

Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον κακό αγωνιστικό χώρο να είναι ο «πρωταγωνιστής» της αναμέτρησης.

Λάρισα Κ19: Μισυρλής, Μπουζούκης, Μαλάκος, Τάρτας, Φουρκιώτης, Καμπέρης, Δακτυλάς, Μιλτιάδης, Κοτσιανούλης, Τσουμάνης, Ζιάκας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ19: Στουρνάρας, Ντουμάνης, Πέιος, Γκοτζαμανίδης, Κεραμιδάς, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Μαρίνος, Φέκκας, Τσερκώνης, Βοΐλης.