Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού, στο Europa League, Αταλάντα, αποκλείστηκε από το Coppa Italia, μετά την ήττα από την Φιορεντίνα με 3-2.

Έπειτα από μία ματσάρα που τα είχε όλα η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού, στο Europa League, Αταλάντα, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Coppa Italia, καθώς ηττήθηκε από την Φιορεντίνα με 3-2. με «buzzer beater» στο 93′.

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης ο αντικαταστάτης του Ντούσαν Βλάχοβιτς, Κρίστοφ Πιάτεκ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 30′ ο Ζαπακόστα έφερε στα ίσια το ματς με ωραίο φαλτσαριστό σουτ, ενώ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ζερεμί Μπογκά έκανε το 2-1 για την Αταλάντα, αφού πρώτα άδειασε δύο αμυντικούς των «Βιόλα».

Στο 70ο λεπτό ο Πιάτεκ, με πέναλτι και πάλι έκανε το 2-2 για τη Φιορεντίνα και στο 93 ο Μιλένκοβιτς έκανε την ολοκληρωτική ανατροπή για τους «Βιόλα» αποκλείοντας την αντίπαλο του Ολυμπιακού