Ο Ολυμπιακός νίκησε 4-2, στην Α1 Ανδρών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης και έκανε άλλο ένα βήμα για τον τίτλο.

Άλλη μία νίκη, κάνοντας το 6/6 στην Α1 Ανδρών Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης, πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος κυριάρχησε στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, επικρατώντας με 4-2, στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής.

Δύο νίκες έδωσε στον Ολυμπιακό ο Μέντεζ και από μια ο Ρηνιώτης και ο Άρβιντσον, επιβεβαιώνοντας με αυτόν τον τρόπο την ανωτερότητα του Θρύλου. Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν άλλο ένα βήμα για την κατάκτηση του 4ου σερί πρωταθλήματος.

Προηγήθηκε με Άρβιντσον
Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά στον αγώνα και έκανε το 1-0, με τον  Άρβιντσον  να επικρατεί άνετα με 3-0 σετ του Γιώργου Κωνσταντινόπουλου. Ακολούθησε το 1-1 του Κώστα Κωνσταντινόπουλου επί του Ρηνιώτη, ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ συη συνέχεια ο Μέντεζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα με 2-1 στους πρωταθλητές κάμπτοντας την αντίσταση του Ζέρβα, με χαρακτηριστική άνεση. Το 2-2 έγινε μετά το 1-3 στο παιχνίδι του Άρβιντσον με τον Κώστα Κωνσταντινόπουλο.

Το τελείωσαν Μέντεζ και Ρηνιώτης
Στο 2-2 του αγώνα ακολούθησαν τα παιχνίδια του Μέντεζ με τον Κωνσταντινόπουλο και του Ρηνιώτη με τον Ζέρβα. Οι αθλητές του Ολυμπιακού ήταν καλύτεροι, πήραν άνετα δύο νίκες με 3-0 σετ και έδωσαν τη νίκη στον Θρύλο με 4-2.