Όλα όσα δήλωσε ο Ζοζέ Ανιγκό μετά την νίκη ήττα του Ολυμπιακού από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο με 2-0 για τα πλέι-οφ.

Ανιγκό: «Χαρίσαμε δύο γκολ στους αντιπάλους μας»
Ο Ολυμπιακός γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο για την 4η αγωνιστική των πλέι-οφ της Super League.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ζοζέ Ανιγκό:

«Δεν ήμασταν καθόλου καλοί σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, χάσαμε πολλές μπάλες, πιεστήκαμε από τον Παναθηναϊκό και πιστεύω πως χαρίσαμε δύο γκολ στους αντιπάλους μας. Στο δεύτερο ημίχρονο εμφανιστήκαμε καλύτεροι, αλλά το ματς είχε ήδη κριθεί.

Έπρεπε να ξεκουράσουμε παίκτες σήμερα και να χρησιμοποιήσουμε παίκτες με περισσότερη φρεσκάδα. Στο δεύτερο ημίχρονο έπρεπε να κάνουμε αλλαγές για να δώσουμε ανάσες στην ομάδα, αλλά δεν καταφέραμε να αλλάξουμε κάτι, καθώς το αποτέλεσμα είχε κριθεί.

Μεντιλίμπαρ: «Τεράστιος σύλλογος ο Ολυμπιακός»

Πάντα υπάρχουν πιθανότητες. Ο Ολυμπιακός είναι ένας σύλλογος, ο οποίος πάντα θα παλεύει για την κατάκτηση του τίτλου. Είμαστε μεγάλη ομάδα και πρέπει να το αποδείξουμε, μετά από μία ήττα στην οποία δεν ήμασταν καθόλου καλοί».