Ακόμη μια επιτυχία σε επίπεδο Παίδων έκανε ο Ολυμπιακός.

Ολυμπιακός: Στα νικηφόρα αποτελέσματα επανήλθαν οι Παίδες του Θρύλου, οι οποίοι επικράτησαν με 40-16 επί του ΓΑΣ Καματερού το απόγευμα του Σαββάτου (26/11) στο Κορωπί, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ.

Ο Αλωπούδης με 12 τέρματα συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη των «ερυθρολεύκων» που πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, ενώ πλέον η προσοχή στρέφεται στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Νέα Ιωνία.

Πότε είναι οι ημιτελικοί και οι τελικοί της Handball Premier

Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα στο Καματερό και πήραν προβάδισμα με 5-1 στο ξεκίνημα. Στη συνέχεια, προστάτεψαν με σχετική άνεση το υπέρ τους προβάδισμα και έφτασαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 20-12. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν το ρυθμό που επέβαλαν οι «ερυθρόλευκοι», με την ομάδα του Νίκου Γραμματικού να είναι εξαιρετική σε άμυνα (μόλις 2 γκολ παθητικό στα τελευταία 20′ του αγώνα) και συνεπής στην επίθεση, φτάνοντας έτσι στην τελική επικράτηση με το ευρύ σκορ 40-16.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 9-4, 12-7, 14-8, 16-10, 20-12 (ημχ.), 22-13, 27-14, 30-15, 35-15, 38-15, 40-16

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Νίκος Γραμματικός) Ανδριώτης, Καμπόλης, Αλωπούδης 12, Φουσέκας 2, Χρυσούλης 1, Τσολάκης, Στεφανίδης 4, Μαλατράς 4, Τσελεμπής, Ντέρος 8, Γραμματικός 9