Σε δηλώσεις του ο Βύρωνας Παπαδόπουλος αναφέρθηκε στο κακό ξεκίνημα της ομάδας μας, ενώ εμφανίστηκε αισιόδοξος για την συνέχεια

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Σήμερα πληρώσαμε το κακό ξεκίνημα με το οποίο δώσαμε την ευκαιρία στην ΑΕΚ να ανοίξει τη διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε για 15-20 λεπτά σαν ομάδα, κερδίσαμε μπάλες και είχαμε ορισμένα σουτ με τα οποία θα μπορούσαμε να μειώσουμε τη διαφορά και ενδεχομένως να κυνηγήσουμε κάτι περισσότερο από το παιχνίδι. Στην αρχή μας επηρέασε και ο τραυματισμός του Μάρκο (σ. Κόμπετιτς), ο οποίος έσφιξε τα δόντια και έπαιξε και του αξίζουν συγχαρητήρια γιατί μπήκε στο κλίμα της ομάδας. Είναι ένας κομβικός παίκτης για εμάς στην οργάνωση της επίθεσης. Από κει και πέρα ενόψει της συνέχειας κρατάμε ορισμένα καλά στοιχεία στο β’ ημίχρονο, το πάθος και την ψυχή που έβγαλε η ομάδα και την καλή άμυνα. Έτσι πρέπει να παίζουμε πάντα και δεν ψάχνουμε καμία δικαιολογία. Εννοείται ότι είμαστε στεναχωρημένοι από την ήττα και σαν Ολυμπιακός δεν συμβιβαζόμαστε με 15-20 λεπτά. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά για να παρουσιαστούμε όπως πρέπει στη συνέχεια».

Live Streaming: Ολυμπιακός – Φερεντσβάρος